![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 13005417
*
nr 1300 5417
Yngve Gamlin
(1926-1995), Sverige
Litografi, 4 st, Signerad, daterad 74,100 upplaga, bladets mått: 70x50, oramade lösa blad
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 19:12:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 10:52:23
1
100 kr
13/1 16:51:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Läs mer om Yngve Gamlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve gamlin
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Läs mer om Yngve Gamlin
nr 1300 5417
Yngve Gamlin
(1926-1995), Sverige
Litografi, 4 st, Signerad, daterad 74,100 upplaga, bladets mått: 70x50, oramade lösa blad
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 10:52:23 | 1 | 100 kr |
13/1 16:51:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och mÃ¥lare.Läs mer om Yngve Gamlin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve gamlin
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16